Reference

Ročník 2021

26.12. - Vánoční trénink

Na druhý svátek Vánoční jsme naplánovali tradiční coursingové setkání se stromečkem a dárky. Vždy je příjemná atmosféra a trénink má pro svoji oblíbenost velkou účast.


5.12. - Trénink v Luhačovicích

Ve Zlínském kraji jsme dostali návrh na lokalitu blízko Luhačovic. Krásná pastvina v kopci s výhledem do krajiny. Proto příchod na start obnášel vyjítí do mírné stráně a ikdyž coursing doporučuje psy před aktivitou vychodit, i tak tato lokalita účastníky příliš nenadchla. Což je velká škoda,

16.-17.10. - Final Wind Cup, Orlov u Příbrami CACT / MČR nechrti

Po dvou letech jsme se vrátili zpět do Orlova. Na pozvání na tradiční závod North coursing clubu, který jsme posuzovali společně s Aničkou Bendářovou. 

28.9. - Brněnská točka 

Brněnská točka před několika lety, jako náš úplně první závod ze všech. Jak jsme již zmiňovali u Mazanýho zajíce, místo muselo být prohozené. Akce se konala netradičně na Medláneckém letišti, ale i přes to byla povedená.

7-8.8. - Moravský pohár, Mistrovství Moravy, CACT/bodovací (chrti, nechrti)

Závod, který se koná ve Slušovicích, začíná také být tradičním. Probíhá v teplých letních dnech a v nádherném prostředí golfově-dostihové dráhy. Sportovní atmosféra zde jen čiší. Závod se skládal z dvojtého Mistrovství Moravy pro chrty a nechrty. Kancelář ve složení Michala Beneše, Vlasty Vládkové, Marťi Ryslerové se rozšírila o dalšího člověka Katku Šimčákovou. Také s technickými přípravami kanceláře před závodem pomáhá Michal Andrys, který již několik let dělá sedliště. Na několikátém závodě je náš startér "Goař" a informátor Pavel Jánský, kterého jsou závodníci zvyklí vidět jako první osobu při uvítaní. O zdraví závodních psů se stará usměvavá doktorka Bará Jurišicová, která má občas na větších akcí k sobě posilu. A ze Slovenska za námi přijíždí Zbyšek Hrubec, který je naším členem. Někdy ho vidíte v roli vedoucího akce a z toho pro změnu na place jako rozhodčího. Utvořila se nám tedy závodní parta na kterou jsme za Moravský coursing velice pyšní.


26-27.6.- Mazaný zajíc CACT / bodovací (chrti, nechrti)

Náš tradiční Mazaný zajíc letos v naprosto  jiném kabátě díky Corona viru. První možný termín ve kterém bylo povoleno shromáždění lidí, jsme ihned zažádali komisi. Závod tedy probíhal v jednom víkendu. Závodníci se přihlásili v překvapivě stejném počtu a to 101 chrtů a 101 nechrtů. Do kanceláře usedl Michal Beneš, Vlasta Vládková a Marťa Ryslerová a nový tým kanceláře se postupně začal tvořit. Byl to úžasný pocit opět být na sportovní akci a věnovat se tomu co máme rádi. Věříme, že jsme si to všichni užili.

Zuzka - nechrti

Eva - nechrti

Zdeněk - chrti


19.6. - Coursing Winner

Český pes nás opět požádal o vyhlášení soutěže Coursing Winner. Tentokrát probíhalo za krásného letního dne. 

12.6.- Leopardi na Šafránku

Až nastávající teplo v létě umožnilo akce s větším početm psů a hlavně možnost volného pohybu po krajích na území České republiky. To vše opět způsobeno Corona virem. Tradiční setkání chovatelského klubu Leopardích psů se mohlo uskutečnit a my jako součást víkendového programu. 

1.1. - Novoroční trénink

Přivítání nové sezóny jsme zahájili přáním, aby závody mohly být rozprostřené do celé sezóny, tak jak jsme zvyklí.